Napisal
Oceni ta prispevek
(1 glas)
Prvi osvojeni touchdown Boštjan Farasin

V nedeljo zjutraj smo se odpravili proti predzadnji gostujoči ekipi Graz Giants II.

Tekma se je začela točno ob 15 uri z žogo v naši posesti. Prvi dve četrtini sta se za nas odvijali, s kar nekaj napakami in to so Graz Giants II tudi dobro izkoristili. Konec prvega dela tekme se je končal s 15:0 za velikane. Ko pa se je začel drugi del tekme, smo fantje, kot bi obrnili stikalo, pokazali svoj pravi obraz in tako se je igra razvnela. Prvi touchdown je dosegel Chvon Richardson, ki je po ujeti podaji kot Speedy Gonzales poletel čez večji del igrišča neovirano do končne cone. Za tem je kmalu sledil drugi touchdown, ki si ga bo naš podajalec zapomnil za vedno. Z izjemno igro prevare so si fantje predajali žogo, kot bi skrivali zlato jajce, na koncu Richardson zaluča žogo do Robija Fišerja, ki je nestrpno čakal svoj prvi osvojeni touchdown. Domači ekipi, so se po videnem, verjetno tresle kosti, ko smo za piko na i, ki je pokazala našo pravo borbenost, dosegli še en touchdown. Domačo ekipo je tako rešil čas, saj je bilo do konca manj kot minuto in so tako slavili zmago z 29 proti 21.

Naslednja tekma, ko se Generali prav tako nahajamo v gosteh, je povratna tekma z ekipo Salzburg Ducks, 2. 6. 2019.