Oceni ta prispevek
(6 glasov)
Slab začetek, dober konec? Foto: Boštjan Farasin

V soboto, 23. 3. 2019, se je odvijala prva tekma v letošnji sezoni.

V gostovanje je prišla ekipa Graz Giants II. Tekma se je začela ob 14. uri, spremljalo nas je sončno vreme z obilico navijačev tako domače kot tudi gostujoče ekipe. Na vhodu ste se lahko za prostovoljni prispevek okrepčali s hladno pijačo ali s kakšnim domačim pecivom, iz pod rok naših spretnih deklet.

Graz Giants so začeli tekmo in v prvi četrtini povedli s 7:0.  Druga četrtina je bila zelo vznemirljiva, dosegli smo 13 točk, gostujoča ekipa pa je še z enim touchdownom povedla za rezultat 14:13.

Po premoru je bila tretja četrtina izjemno izenačena, saj se je zadnja četrtina začela z rezultatom 21:21. Tekma je bila zelo napeta, vse do zadnjega trenutka. Na koncu smo zapravili priložnost, ki pa so jo na drugi strani v zadnjih sekundah tekme izkoristili gosti in srečanje se je tako zaključilo z rezultatom 27:21.

Poleg vznemirljive tekme je, na žalost, prišlo tudi do poškodbe Filipa Kverha, ki mu želimo hitro okrevanje in vrnitev na zelenice.

To soboto, 30. 3. 2019, gostimo ekipo Salzburg Ducks. Kljub začetnemu porazu se veselimo naslednje tekme, ki se bo prav tako odvijala v Športnem parku Tabor.